Events Manager Pro - en to no translation catalogue (519 entries)

en: If translations are left blank, the default value will be used.
no: Hvis oversettelser er tomt, vil standardverdien bli brukt.

en: This is the message shown by default when a required booking form field is left empty, %s will be replaced by the field label.
no: Dette er meldingen som vises som standard når et obligatorisk bestillingsskjemafelt er tomt, %s vil bli erstattet av feltetiketten.

en: Default required field error
no: Standard obligatorisk feltfeil

en: Total Paid
no: Totalt betalt

en: API Signature
no: API signatur

en: API Password
no: API passord

en: API Username
no: API brukernavn

en: Show API Keys
no: Vis API nøkler

en: If you are only using testing credentials, you can display and save them safely.
no: Dersom du bare bruker test akkreditiver, så kan du vise og lagre dem trygt.

en: Your site is not using SSL! Whilst not a requirement, if you're going to submit API information for a live PayPal account, we recommend you do so over a secure connection. If this is not possible, consider an alternative option of submitting your API information as covered in our %s.
no: Nettstedet ditt bruker ikke SSL! Hvis du skal sende inn API-informasjon for en PayPal-konto, anbefaler vi at du gjør det over en sikker tilkobling selv om det ikke er et krav. Hvis dette ikke er mulig, bør du vurdere et alternativ for å sende inn API-informasjonen din som dekket i vår %s.

en: These credentials are required if you enable deleting bookings that remain unpaid after x minutes.
no: Disse akkreditiver kreves hvis du aktiverer å slette bestillinger som forblir ubetalte etter x minutter.

en: The following API credentials are optional, but recommended. They will allow us to check whether payments have gone through in the event that IPN notifications fail to reach us.
no: Følgende API-akkreditiver er valgfritt, men anbefales. De vil tillate oss å sjekke om utbetalinger har gått gjennom i tilfelle at IPN-varslinger ikke kommer til oss.

en: %s Credentials
no: %s Akkreditiver

en: documentation
no: dokumentasjon

en: API credentials are now required to auto-delete unpaid bookings after a certain period of time, to avoid any potential accidental deletions. For more information please see our %s page.
no: API-akkreditiver er nå pålagt for å automatisk slette ubetalte bestillinger etter en viss tidsperiode for å unngå mulige tilfeldige slettinger. For mer informasjon, se vår %s side.

en: Surcharge
no: Tilleggsavgift

en: City/Town
no: Poststed

en: Duplicate
no: Duplikat

en: This page corresponds to the <strong>Events Manager</strong> %s page. Its content will be overriden by Events Manager, although if you include the word CONTENTS (exactly in capitals) and surround it with other text, only CONTENTS will be overwritten.
no: Denne siden tilsvarer <strong>Events Manager</strong> %s siden. Innholdet vil overstyres av Events Manager, men hvis du inkludere ordet CONTENTS (nøyaktig, med blokkbokstaver) og omgir den med annen tekst, vil kun CONTENTS bli overskrevet.

en: A valid SSL certificate is required for live payments using this gateway. We are not able to connect to this URL: %s.
no: Et gyldig SSL-sertifikat kreves for live betaling ved hjelp av denne gatewayen. Vi kan ikke koble til denne nettadressen: %s.

en: Additionally, you can also override these emails at an event level when editing an event. Should you choose not to, any overriden emails on this page will be considered the default email for this gateway.
no: I tillegg kan du også overstyre disse e-postene på et arrangementsnivå når du redigerer et arrangement. Hvis du velger å ikke gjøre det, vil eventuelle overstyrte e-poster på denne siden bli betraktet som standard e-post for denne gatewayen.

en: These settings are applied when making a booking on %s languge pages. The email template settings here will override those for the default language.
no: Disse innstillingene blir brukt når du foretar en bestilling på %s språk sider. E-postmalinnstillingene her overstyrer de for standardspråket.

en: If set to yes, taxes are not included in individual item prices and total tax is shown at the bottom. If set to no, taxes are included within the individual prices.
no: Hvis det er satt til ja, er ikke skatter inkludert i de enkelte priser og total skatt vises nederst. Hvis satt til nei, er skatter inkludert i de enkelte prisene.

en: Until it is updated, Events Manager Pro will remain inactive to prevent further errors.
no: Inntil den er oppdatert, vil Event Manager Pro forbli inaktiv for å forhindre ytterligere feil.

en: Show email profile fields?
no: Vis e-post profilfelter?

en: If fields are editable users will be able to change their %s whilst making a booking.
no: Hvis feltene kan redigeres, kan brukerne endre sine %s mens de foretar en bestilling.

en: Show name profile fields?
no: Vis navn profilfelt?

en: When logged in, users usually don't see their profile fields, with this enabled, users will be able to update their profile fields alongside their booking. This is particularly useful if the user is missing key information.
no: Når de er logget inn, ser brukerne vanligvis ikke profilfeltene sine. Hvis dette er aktivert, vil brukerne kunne oppdatere profilfeltene sammen med bestillingen. Dette er spesielt nyttig hvis brukeren mangler nøkkelinformasjon.

en: Click here for more information.
no: Klikk her for mer informasjon

en: Overall Spaces
no: Generelle områder

en: Make these changes to all bookings?
no: Gjør disse endringene på alle reservasjoner?

en: This booking makes part of multiple bookings made at once.
no: Reservasjonen inneholder flere individuelle bestillinger gjort samtidig.

en: We strongly recommend setting this to No.
no: Vi anbefaler å sette denne til Nei.

en: Since this is part of multiple booking, you can also change these values for all individual bookings.
no: Siden dette er en del av flere bestillinger, kan du også endre disse verdiene for alle individuelle bestillinger.

en: Include Taxes In Itemized Prices
no: Inkluder skatter i enkeltpriser

en: You can sync this modification with all other related bookings.
no: Du kan synkronisere denne endringen med alle andre relaterte reservasjoner.

en: This booking contains multiple individual bookings made at once.
no: Reservasjonen inneholder flere individuelle bestillinger gjort samtidig.

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed, and a receipt for your purchase has been emailed to you along with a separate email containing account details to access your booking information on this site. You may log into your account at www.paypal.com to view details of this transaction.
no: Takk for betalingen. Transaksjonen din er fullført, og en kvittering for ditt kjøp har blitt sendt til deg sammen med en egen e-post med kontoinformasjon for å få tilgang til bestillingsinformasjonen din på dette nettstedet. Du kan logge deg på kontoen din på www.paypal.com for å se detaljer om denne transaksjonen.

en: There was an error validating your bookings, please see the errors below:
no: Det ble oppdaget en veil ved kontroll av dine bestillinger, vennligst se feilene nedenfor:

en: Since %s is enabled, these emails will only be sent when individual bookings are modified afterwards, such as changing the status of the booking individually or resending an email.
no: Siden %s er aktivert, vil disse e-postene kun sendes når individuelle bestillinger er endret etterpå, for eksempel å endre status på bestillingen individuelt eller sende en e-post på nytt.

en: This is the default bookings form and will be used for any event where you have not chosen a specific form to use.
no: Dette er standard bestillingsskjema og vil bli brukt for ethvert arrangement der du ikke har valgt et bestemt skjema som skal brukes.

en: This is the default attendee form and will be used for any event where you have not chosen a specific form to use.
no: Dette er standard deltakerskjema og vil bli brukt for ethvert arrangement der du ikke har valgt et bestemt skjema som skal brukes.

en: Reminder
no: Påminnelse

en: Gateway Used
no: Gateway Brukt

en: Back to gateways
no: Tilbake til gateways

en: Choose whether to allow this coupon to be used only on events you choose, all your events or all events on this site.
no: Velg om du vil tillate at denne kupongen skal kun brukes på arrangementer du velger, alle dine arrangementer eller alle arrangementer på dette nettstedet.

en: All events on this site
no: Alle arrangementer på dette nettstedet

en: All my events
no: Alle mine arrangementer

en: Only on specific events that I own
no: Bare på spesifikke arrangementer som jeg eier

en: Coupon Availability
no: Kupongtilgjengelighet

en: All events using this form will start using the default form automatically.
no: Alle arrangementer som bruker dette skjemaet vil ta i bruk standardskjemaet automatisk.

en: Are you sure you want to delete this form?
no: Er du sikker på at du vil slette dette skjemaet?

en: Are you sure you want to do this?
no: Er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: You are about to make this your default booking form. All events without an existing specifically chosen booking form will use this new default form from now on.
no: Du er i ferd med å gjøre dette til ditt standard bestillingsskjema. Alle arrangementer uten et eksisterende spesielt valgt bestillingsskjema vil bruke dette nye standardskjemaet fra nå av.

en: %d Spaces
no: %d plasser

en: Total
no: Sum

en: When administrators modify a set of multiple bookings rather than individual events, these templates will be used to notify the attendee.
no: Når administratorer endrer et sett av flere bestillinger snarere enn enkelthendelser, vil disse malene brukes til å varsle deltakeren.

en: When users make a booking in Multiple Bookings Mode or cancels their booking, these emails get sent to the attendee and administrator emails you assign in the %s section above.
no: Når brukerne gjør en bestilling i flerbestillingsmodus eller avbryter sin bestilling, blir disse e-postene sendt til deltaker og administrator e-postadressene du tilordner i %s avsnittet ovenfor.

en: When modifications are made to individual bookings which would normally trigger an email to be sent to the attendee.
no: Når det er gjort endringer i individuelle bestillinger som normalt ville utløse at en e-post bli sendt til deltakeren.

en: You have enabled the option to email event owners in the %s section below.
no: Du har aktivert muligheten for å sende e-post til arrangementseiere i %s avsnittet nedenfor.

en: Since you are in Multiple Booking Mode, these emails will only be sent in these specific circumstances :
no: Siden du er i flerbestillingsmodus, vil disse e-postene bare sendes i disse konkrete tilfellene:

en: In order to connect PayPal with your site, you need to enable IPN on your account.
no: For å koble til PayPal med nettstedet ditt, du må aktivere IPN på kontoen din.

en: Allow administrators of this blog to add additional admin email addresses for gateways inside each %s settings page.
no: Tillat administratorer av dette nettstedet å legge til flere admin e-postadresser for gatewayer inne i hver %s innstillingsside

en: Allow custom admin email addresses for gateways?
no: Tillat tilpassede admin e-postadresser for gatewayer?

en: Allow administrators of this blog to configure custom booking email templates inside each %s settings page.
no: Tillat administratorer av dette nettstedet å konfigurere egendefinerte reservasjons e-postmaler inni hver %s innstillingsside.

en: Allow custom emails for gateways?
no: Tillat tilpassede eposter for gatewayer?

en: Gateway Emails
no: Gateway e-post

en: Allow adding custom email addresses to be addded to individual events.
no: Tillat å legge til egendefinerte e-postadresser til individuelle arrangementer

en: Allow custom admin email addresses for events?
no: Tillat tilpassede admin e-postadresser for arrangementer?

en: Users with the %s user capability will be able to do this when adding/editing events.
no: Brukere med %s brukerrettigheter være i stand til å gjøre dette når du legger til / redigerer arrangementer.

en: Allow custom booking email templates to be configured for individual events.
no: Tillat at tilpassede bestillings e-postmaler kan konfigureres for enkelthendelser.

en: Allow custom emails for events?
no: Tillat tilpassede eposter for hendelser?

en: Event Emails
no: Arrangement e-post

en: You can customize the email templates sent when users make a booking for one of your events.
no: Du kan tilpasse e-post maler som sendes når brukere gjør en bestilling på et av dine arrangementer.

en: Custom Booking Email Templates
no: Tilpassede bestillings e-postmaler

[ctx: Enable a feature in settings page]
en: Enable %s?
no: Aktiver %s?

en: Gateway Settings
no: Gateway-innstillinger

en: You can also create default emails for specific gateways in your individual %s settings page.
no: Du kan også opprette standard e-poster for spesifikke gatewayer i din individuelle %s innstillingsside.

en: Custom Automated Emails
no: Egendefinerte automatiserte e-postmeldinger

en: These emails will be sent to the person who booked a place at your event and selected this specific gateway.
no: Disse e-postene vil bli sendt til den personen som har bestilt en plass på ditt arrangement og valgte denne spesifikke gateway.

en: These emails get sent to the event owners when a person has made a booking using this specific gateway.
no: Disse e-postene blir sendt til arrangementseiere når en person har gjort en reservasjon ved å bruke denne spesifikke gateway.

en: %s Gateway Emails
no: %s Gateway e-post

en: An invalid admin email was supplied for your custom emails and was not saved in your settings.
no: En ugyldig admin e-post ble angitt for dine tilpassede e-post og ble ikke lagret i innstillingene.

en: You are in Multiple Booking Mode. These emails will only be used when individually modifying bookings which trigger these individual event booking emails.
no: Du er i flerbestillingsmodus. Disse e-postene vil kun bli brukt når man individuelt endrer bestillinger som utløser disse individuelle arrangement bestillings e-poster.

en: Important:
no: Viktig:

en: Click on the title texts with a plus (+) next to them to reveal further options, and the minus (-) sign to hide them.
no: Klikk på titteltekster med et plusstegn (+) ved siden av seg for å vise flere alternativer, og minustegn (-) for å skjule dem.

en: Note that some gateways do not automatically send pending or confirmed emails, in these cases they may only apply to when event admins manually change the status of a booking resulting in an automated email getting sent.
no: Merk at noen gatewayer ikke automatisk sender ventende eller bekreftende e-post. I disse tilfellene kan de kun gjelder når arrangementsadministratorer manuelt endrer status for en bestilling som resulterer i at en automatisert e-post blir sendt.

en: Below you can modify the emails that are sent when bookings are made. This will override the default emails located in your %s settings page.
no: Nedenfor kan du endre e-postmeldinger som sendes når bestilling er gjort. Dette vil overstyre standard e-poster som ligger i din %s innstillingsside.

en: These emails will be sent to the person who booked a place at your event.
no: Disse e-postene vil bli sendt til den personen som har bestilt en plass på ditt arrangement.

en: Attendee Emails
no: Deltaker e-post

en: These emails get sent to the event owners when a person has made a booking.
no: Disse e-post blir sendt til arrangementseiere når en person har gjort en reservasjon.

en: Event Owner Emails
no: Arrangementseier e-post

en: Default or Free Booking Emails
no: Standard eller gratis bestilling e-post

en: Subject
no: Emne

en: Disabled
no: Deaktivert

en: Enabled
no: Aktivert

en: Also Send Event Owner Emails To:
no: Send også arrangementseier e-post til:

en: This coupon will be available for all bookings made and discount is applied to the total price before checking out.
no: Denne kupongen vil være tilgjengelig for alle bestillinger du gjør og rabatten blir fratrukket den totale prisen før du sjekker ut.

en: The following codes will be automatically available to this event.
no: Følgende koder vil være automatisk tilgjengelig for dette arrangementet.

en: hide coupons
no: skjule kuponger

en: show coupons
no: Vis kuponger

en: Proceed to Checkout
no: Fortsett til kassen

en: Empty Cart
no: Tom Handlevogn

en: edit
no: rediger

en: Booking Notes
no: Bestillingsmerknader

en: Modify Booking Information
no: Endre Booking Informasjon

en: You are editing the information supplied on the checkout form. To edit information about a specific booking, including the data entered in that booking form, click the edit link on your bookings above.
no: Du redigerer informasjonen som er oppgitt på sjekk ut skjemaet. For å redigere informasjon om en bestemt reservasjon, herunder opplysninger som er registrert i at bestillingsskjema, klikk på koblingen "rediger" på dine bestillinger ovenfor.

en: <strong>Notes:</strong> Ticket availability not taken into account when approving new bookings (i.e. you can overbook).
no: <strong>Merknader:</strong> Billett-tilgjengeligheten er ikke tatt hensyn til ved godkjenning av nye bestillinger (dvs. at du kan overbestille).

en: <strong>Warning:</strong> Status changes made here will be applied to all the bookings below.
no: <strong> Advarsel: </strong> Status endringer her vil bli brukt på alle bestillinger under.

en: Booking Details
no: Bestillingsdetaljer

en: Personal Details
no: Personlige detaljer

en: Total Price
no: Totalpris

en: Taxes
no: Avgifter

en: Sub Total
no: Mellomsum

en: Booking Information
no: Bestillingsinformasjon

en: details
no: detaljer

en: edit booking
no: rediger bestilling

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br />Your requested booking has been cancelled. <br />Below is a summary of your booking: <br />#_BOOKINGSUMMARY
no: Kjære #_BOOKINGNAME, <br /> Din bestilling har blitt kansellert. <br /> Nedenfor er en oppsummering av din bestilling: <br /> #_BOOKINGSUMMARY

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br />Your requested booking has been rejected. <br />Below is a summary of your booking: <br />#_BOOKINGSUMMARY
no: Kjære # _BOOKINGNAME, <br /> Din bestilling har blitt avvist. <br /> Nedenfor er en oppsummering av din bestilling: <br /> # _BOOKINGSUMMARY

en: Booking Rejected
no: Bestilling avvist

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br />Your booking is currently pending approval by our administrators. Once approved you will receive another confirmation email. <br />Below is a summary of your booking: <br />#_BOOKINGSUMMARY
no: Kjære # _BOOKINGNAME, <br /> Din bestilling venter på godkjenning av våre administratorer. Når du er godkjent vil du motta en e-postbekreftelse. <br /> Nedenfor er en oppsummering av din bestilling: <br /> # _BOOKINGSUMMARY

en: Booking Pending
no: Bestilling venter

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br />Your booking has been confirmed. <br />Below is a summary of your booking: <br />#_BOOKINGSUMMARY <br />We look forward to seeing you there!
no: Kjære #_BOOKINGNAME, <br /> Din bestilling er bekreftet. <br /> Nedenfor er en oppsummering av din bestilling: <br /> #_BOOKINGSUMMARY <br /> Vi ser frem til å se deg der!

en: Booking Confirmed
no: Bestilling bekreftet

en: Booking Cancelled
no: Bestilling kansellert

en: Place Order
no: Bestill

en: Are you sure you want to empty your cart?
no: Er du sikker på at du vil tømme handlekurven din?

en: Loading Cart Contents...
no: Laster Handlevogn ...

en: You have not booked any events yet. Your cart is empty.
no: Du har ikke bestilt noen arrangementer ennå. Handlekurven er tom.

en: You have already booked a spot at this eventin your cart, please modify or delete your current booking.
no: Du har allerede en bestilling på dette arrangementet i handlekurven. Vær snill å endre eller slette din nåværende bestilling.

en: Your booking was added to your shopping cart.
no: Din bestilling ble lagt til i handlekurven.

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br />This is a reminder about your #_BOOKINGSPACES space/spaces reserved for #_EVENTNAME.<br />When : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br />Where : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br />We look forward to seeing you there!<br />Yours faithfully,<br />#_CONTACTNAME
no: Kjære # _BOOKINGNAME, <br /> Dette er en påminnelse om dine #_BOOKINGSPACES plass / plasser reservert for #_EVENTNAME <br /> Når: #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES <br /> Hvor:. #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE <br /> Vi ser frem til å se deg der! <br /> Med vennlig hilsen, <br /> #_CONTACTNAME

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
no: <strong>FEIL</strong>: Epost-adressen er ikke korrekt.

en: Could not create a log directory, please make sure your wp-content is writeable.em-pro
no: Kunne ikke opprette en logg-katalog, må du sørge for at din wp-content er writeable.em-pro

en: If enabled, a folder called %s will be created. Please ensure that your wp-contents folder is writable by the server.
no: Hvis aktivert, vil en mappe som heter %s bli opprettet. Sørg for at din wp-content mappe er skrivbar for tjeneren.

en: Enable Logging?
no: Aktiver Logging?

en: This booking contains a set of bookings made by this person. To edit particular bookings click on the relevant links below.
no: Denne reservasjonen inneholder et sett av bestillinger gjort av denne personen. For å redigere spesielle bestillinger, klikke på de aktuelle lenkene nedenfor.

en: This single booking is part of a larger booking made by this person at once. <a href="%s">View Main Booking</a>.
no: Denne enkeltbestillingen er en del av en større bestilling gjort av denne personen på en gang. <a href="%s"> Se hovedbestilling </a>.

en: Could not remove booking due to an unexpected error.
no: Kunne ikke fjerne bestillingen på grunn av en uventet feil.

en: Sorry for the inconvenience, but we are having technical issues adding your bookings, please contact an administrator about this issue.
no: Beklager det inntrufne, men vi har tekniske problemer med å legge til dine bestillinger, kontakt en administrator om dette problemet.

en: No bookings text
no: Tekst for ingen bestillinger

en: Loading text
no: Laster tekst

en: List item format
no: Listeelement format

en: Display a shopping cart widget for currently booked events to check out.
no: Vise en handlevogn widget for å sjekke ut inneværende bestilte arrangementer.

en: No events booked yet
no: Ingen arrangementer bestilt ennå

en: View Cart
no: Se handlevogn

en: Loading...
no: Laster inn

en: Event Bookings Cart
no: Arrangementsbestilling handlekurv

en: Booking cancelled
no: Bestilling kansellert

en: Rejected booking email
no: Avvist epost for bestilling

en: Pending booking email
no: Epost om ventende bestilling

en: Confirmed booking email
no: Epost for bekreftet bestilling

en: Booking Email Templates
no: Bestilling e-post maler

en: If enabled, additional emails will be sent to administrators and event owners for EVERY event booked based on the above %s settings.
no: Hvis aktivert, vil i tillegg e-poster sendes til administratorer og arrangementseiere for HVERTarrangement bestilt basert på ovennevnte %s innstillinger.

en: Email event owners?
no: Epost arrangementseiere?

en: Multiple Booking Email Templates
no: Flerbestillings e-postmaler

en: The text shown in the checkout page form.
no: Teksten vises i kassens sideskjema.

en: Checkout Form Button
no: Kasseskjema knapp

en: Warning after the "empty cart" button is clicked.
no: Advarsel etter "tøm handlevogn"-knappen klikkes.

en: Empty Cart Warning
no: Tom Handlevogn Advarsel

en: User has not booked any events yet, cart is empty.
no: Bruker har ikke bestilt noen hendelser ennå, handlevognen er tom.

en: No Bookings
no: Ingen bestillinger

en: This event has already been added to the cart and cannot be added twice.
no: Denne hendelsen har allerede blitt lagt til i handlekurven og kan ikke legges til to ganger.

en: Event Already Booked
no: Arrangementet er allerede bestilt

en: If caching plugins are used, cart contents are loaded after a page load and this text is shown whilst loading.
no: Hvis caching plugins brukes, blir Handlevogn lastet etter en sidelast og denne teksten er vist mens lasting pågår.

en: Loading Cart Contents
no: Laster handlevogn

en: A booking was successfull added to the bookings cart.
no: En bestilling ble vellykket lagt til bestillings handlekurven.

en: Successfully Added Message
no: Melding ble lagt til

en: This page will display the events the user has chosen to book and allow them to edit their bookings before checkout.
no: Denne siden vil vise hendelsene brukeren har valgt å bestille og tillate dem å redigere sine bestillinger i kassen.

en: Cart Page
no: Handlevognsiden

en: This form will be shown on the checkout page, which should include user fields you may want when registering new users. Any non-user fields will be added as supplementary information to every booking, if you have identical Field IDs on the individual event booking form, that field value will be saved to the individual booking instead.
no: Dette skjemaet vil bli vist på kassa siden, som bør omfatte brukerfelt du kanskje vil ha ved registrering av nye brukere. Eventuelle ikke-brukerfelt vil bli lagt til som tilleggsinformasjon til hver bestilling. Hvis du har identiske felt-IDer på det enkelte arrangements bestillingsskjema, vil den feltverdien lagres på den enkelte bestilling i stedet.

en: Checkout Page Booking Form
no: Kassesiden bestillingsskjema

en: It set to yes, when a booking has been added to the cart, the user will be redirected to the checkout page. Whilst redirecting the confirmation message below will also be shown, you may also want to modify that too let them know they are being redirected.
no: Når satt til ja, når en bestilling er lagt til handlevognen, vil brukeren bli omdirigert til kassesiden. Mens omdirigere bekreftelsesmeldingen nedenfor vil også bli vist, kan du også ønsker å endre det også la dem vite at de blir omdirigert.

en: Redirect To Checkout on Booking?
no: Omdirigere til kassen ved bestilling?

en: Please <a href="%s">add a new page</a> and assign it here. This is required for Multiple Bookings Mode to work.
no: Vennligst <a href="%s"> legge til en ny side </a> og tilordne den her. Dette er nødvendig for at flerbestillingsmodus skal virke.

en: This page will be where the user reviews their bookings, enters additional information (such as user registration info) and proceeds with payment.
no: Denne siden vil være der brukeranmeldelser sine bestillinger, går ytterligere informasjon (for eksempel brukerregistrering info), og fortsetter med betaling.

en: Checkout Page
no: Kassaside

en: Enable Multiple Bookings Mode?
no: Aktiver flerbestillingsmodus?

en: More about %s.
no: Mer om %s .

en: Multiple Bookings Mode enables your visitors to make bookings follow a flow similar to that of a shopping cart, meaning users can book multiple events and pay for them in one go.
no: Flerbestillingsmodus gjør at de besøkende kan gjøre flere bestillinger i en flyt tilsvarende en handlevogn, som betyr at brukeren kan bestille flere arrangementer og betale for dem på en gang.

en: Multiple Bookings Mode
no: Flerbestillingsmodus

en: Checkout
no: Kassen

en: Cart
no: Handlekurv

en: Unfortunately, your booking for %s was removed from your cart as there are not enough spaces anymore.
no: Dessverre, din bestilling på %s ble fjernet fra handlekurven din, fordi det ikke er nok plasser lenger.

en: This gateway cannot be activated because it does not support multiple bookings mode.
no: Denne gatewayen kan ikke aktiveres fordi den ikke støtter flerebestillingsmodus.

en: Multiple Events
no: Flere hendelser

en: Apply Discount
no: Legg til rabatt

en: Choose whether to apply this discount before or after tax has been added, if applicable.
no: Velg om du vil bruke denne rabatten før eller etter skatt er lagt til, hvis det er aktuelt.

en: After
no: Etter

en: Before
no: Før

en: Apply Before/After Tax
no: Påfør før / etter skatt

en: Please make sure you have the <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/events-manager/">latest version</a> of Events Manager installed, as this may prevent Pro from functioning properly.
no: Vennligst sørg for at du har den <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/events-manager/"> nyeste versjonen </a> av Events Manager installert, da dette kan hindre Pro å fungerer som den skal .

en: Only admins see this message.
no: Bare admins ser denne meldingen.

en: Please make sure you install Events Manager as well. You can search and install this plugin from your plugin installer or download it <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/events-manager/">here</a>.
no: Vennligst sørg for at du har installert Events Manager også. Du kan søke etter og installere denne utvidelsen fra Utvidelser siden eller laste det <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/events-manager/"> her </a>.

en: To access automatic updates, you must update your <a href="%s">Membership Key</a> for Events Mananager Pro <a href="#pro-api">here</a>. Only admins see this message.
no: For å få tilgang til automatiske oppdateringer, må du oppdatere din <a href="%s"> medlemsnøkkel </a> for Events Mananager Pro <a href="#pro-api"> her </a>. Bare admins kan se denne meldingen.

en: Please enter a valid API key in your <a href="%s">settings page</a>.
no: Vennligst skriv inn en gyldig API-nøkkel i <a href="%s"> innstillingssiden </a>.

en: Booking successful. You have not been charged for this booking.
no: Bestillingen var vellykket. Du har ikke blitt belastet for denne bestillingen.

en: Credit Card
no: Kredittkort

en: Booking successful.
no: Bestilling vellykket.

en: Pay With
no: Betal med

en: This error will show if the field is a time-range and no start time is selected.
no: Denne feilen vil vises om feltet er et tidsrom og ingen starttid er valgt.

en: Start time required
no: Starttid nødvendig

en: This error will show if the field is a time-range and no end time is selected.
no: Denne feilen vil vises om feltet er et tidsrom og ingen slutt-tid er valgt.

en: End time required
no: Slutt-tid kreves

en: This error will show if an incorrect time format is used.
no: Denne feilen vil vise om ugyldig tidformat benyttes.

en: If selected, this field will also have an end-time.
no: Hvis dette er valgt, vil dette feltet også ha en slutt-tid.

en: Time Range?
no: Tidsperiode?

en: This error will show if the field is a date-range and no start date is selected.
no: Denne feilen vil vise om feltet er en dato-periode og ingen startdato er valgt.

en: Start date required
no: Startdato nødvendig

en: You must provide an end date.
no: Du må oppgi en sluttdato.

en: This error will show if the field is a date-range and no end date is selected.
no: Denne feilen vil vise om feltet er en dato-periode og ingen sluttdato er valgt.

en: End date required
no: Sluttdato nødvendig

en: Please use the date picker provided to select the appropriate date format.
no: Bruk datovelgeren for å velge riktig datoformat.

en: This error will show if an incorrect date format is used.
no: Denne feilen vil vise om feil datoformat blir brukt.

en: Incorrect Formatting
no: Feil formatering

en: This error will show this field is required and no value is entered.
no: Denne feilen vil vise at dette feltet er påkrevd, og ingen verdi er oppgitt.

en: Field Required
no: Feltet påkrevd

en: Error Messages
no: Feilmeldinger

en: This text will appear between the two date fields if this is a date range.
no: Denne teksten vil vises mellom de to datofeltene hvis dette er et datointervall.

en: If selected, this field will also have an end-date.
no: Hvis dette er valgt, vil dette feltet også ha en sluttdato.

en: Date Range?
no: Dato intervall?

en: This html will be displayed on your form, the label for this field is used only for reference purposes.
no: Dette html vil bli vist på skjemaet. Etiketten for dette feltet brukes kun som referanse.

en: Content
no: Innhold

en: Default:
no: Standard:

en: Will appear next to your field label as a question mark with a popup tip bubble.
no: Vises ved siden av feltetiketten som et spørsmålstegn med en popup tips boble.

en: Tip Text
no: Tips Tekst

en: Custom Registration Fields
no: Egendefinerte registreringsfelt

en: Required
no: Obligatorisk

en: Field ID
no: Felt-ID

en: Label
no: Etikett

en: You must provide a start time.
no: Du må gi en starttid.

en: Please use the time picker provided to select the appropriate time format.
no: Bruk tidsvelgeren for å velge riktig tidsformat.

en: You must provide an end time.
no: Du må oppgi en sluttid.

en: You must provide a start date.
no: Du må gi en startdato.

en: Please provide a later end date.
no: Vennligst gi en senere sluttdato.

en: Dates must have correct formatting. Please use the date picker provided.
no: Datoer må ha riktig format. Bruk datovelgeren.

en: You must also add an end date.
no: Du må også legge til en sluttdato.

en: If profile fields are set to show to logged in users, you can also choose whether or not to make these fields editable or just for viewing reference.
no: Hvis profilfelt er satt til å vises til påloggede brukere, kan du også velge om du vil gjøre disse feltene redigerbare eller bare for visning.

en: Make profile fields editable?
no: Gjør profilfelter redigerbar?

en: Show profile fields to logged in users?
no: Vis profilfelter til påloggede brukere?

en: PRO Booking Form Options
no: PRO bestillingsskjema innstillinger

en: On this page you can create/edit various forms used within Events Manager Pro.
no: På denne siden kan du opprette / redigere ulike skjema som brukes innen Events Manager Pro.

en: Forms Editor
no: Skjemaeditor

en: <strong>Important:</strong> When editing this form, to make sure your current user information is displayed, do not change their field names.
no: <strong> Viktig: </strong> Når du redigerer dette skjemaet, for å sørge for at din nåværende brukerinformasjon vises, endrer ikke sine feltnavn.

en: Registration fields are only shown to guest visitors. If you add new fields here and save, they will then be available as custom registrations in your bookings editor, and this information will be accessible and editable on each user <a href="%s">profile page</a>.
no: Registreringsfeltene vises bare til gjestebesøkende. Hvis du legger til nye felt her og lagrer, vil de da være tilgjengelig som tilpassede registreringer i din bestillingsredigerer, og denne informasjonen vil være tilgjengelig og redigeres på hver brukers <a href="%s"> profilside </a> .

en: User Fields
no: Brukerfelt

en: Further Information
no: Ytterligere informasjon

en: Save Form
no: Lagre Form

en: none selected
no: ingen valgt

en: Uses the WordPress account email associated with the user.
no: Bruker WordPress konto epost knyttet til brukeren.

en: Generated accordingly from user first/last name or full name field. If a name field isn't provided in your booking form, the username will be used instead.
no: Generert fra brukerens fornavn / etternavn felt eller felt med fullt navn. Hvis et navnefelt ikke er oppgitt i bestillingsskjemaet, vil brukernavnet bli brukt i stedet.

en: Name (first/last)
no: Navn (fornavn/etternavn)

en: After creating user fields above, you should link them up in here so some gateways can make use of them when processing payments.
no: Når du har opprettet brukerfelt ovenfor, bør du koble dem opp her så noen gatewayer kan gjøre bruk av dem ved behandling av betalinger.

en: In many cases, customer address information is required by gateways for verification. This section connects your custom fields to commonly used customer information fields.
no: I mange tilfeller er kundens adresse informasjon som kreves av gateways for verifisering. Denne delen kobler dine egendefinerte felt til vanlig kunde informasjonsfeltene.

en: Common User Fields for Gateways
no: Felles brukerfelt for Gateways

en: No Payment gateways were found for this install.
no: Ingen betalingsgatewayer ble funnet i denne installasjonen.

en: If you are not using quick pay buttons a drop-down menu will be used, with this label.
no: Hvis du ikke bruker Quick Pay knapper, vil en drop-down menyen bli brukt med denne etiketten.

en: Gateway Label
no: Gateway etikett

en: Only works with gateways that do not require additional payment information to be submitted (e.g. PayPal and Offline payments). If enabled, the default booking form submit button is not used, and each gateway will have a button (or image, see <a href="%s">individual gateway settings</a>) which if clicked on will submit a booking for that gateway.
no: Fungerer bare med gatewayer som ikke krever ytterligere betalingsinformasjon som skal sendes (f.eks PayPal og Frakoblet betalinger). Hvis aktivert, brukes ikke standard bestillingsskjema send-knappen, og hver gateway vil ha en knapp (eller image, se <a href="%s"> individuelle gateway-innstillinger </a>) som, hvis klikket på, vil sende inn en bestilling til den gatewayen.

en: Enable Quick Pay Buttons?
no: Aktiver Quick Pay knapper?

en: Payment Gateway Options
no: Betaling Gateway Alternativer

en: Choice of payment method not recognized. If you are seeing this error and selecting a method of payment, we apologize for the inconvenience. Please contact us and we'll help you make a booking as soon as possible.
no: Valg av betalingsmåte ikke gjenkjent. Hvis du ser denne feilen og velge betalingsmåte, vi beklager det inntrufne. Ta kontakt med oss ​​og vi vil hjelpe deg å gjøre en bestilling så snart som mulig.

en: Awaiting Offline Payment
no: Venter offline betalings

en: Awaiting Online Payment
no: Venter på online-betaling

en: Are you sure you want to delete? This may make your transaction history out of sync with your payment gateway provider.
no: Er du sikker på at du vil slette? Dette kan gjøre transaksjonshistorikken ut av sync med betalings gateway leverandørens.

en: All transactional history associated with this booking will also be deleted.
no: All transaksjonshistorie knyttet til denne bestilling vil også bli slettet.

en: Company
no: Selskapet

en: Address Line 2
no: Adresse Linje 2

en: Transaction could not be deleted
no: Transaksjonen kan ikke slettes

en: Transaction deleted
no: Transaksjon slettet

en: Transaction ID
no: Transaksjons ID

en: Filter
no: Filtrer

en: Choose the button text. To use an image instead, enter the full url starting with %s or %s.
no: Velg knappeteksten. For å bruke et bilde i stedet, skriv inn hele url som starter med %s eller %s .

en: Payment Button
no: Betalingsknapp

en: If you have chosen to only use quick pay buttons in your <a href="%s">gateway settings</a>, these settings below will be used.
no: Hvis du har valgt å kun bruke Quick Pay knapper i <a href="%s"> gateway-innstillinger </a>,  vil innstillingene nedenfor bli brukt.

en: Quick Pay Buttons
no: Quick Pay Knapper

en: If a user chooses to pay with this gateway, or it is selected by default, this message will be shown just below the selection.
no: Hvis en bruker velger å betale med denne gateway, eller det er valgt som standard, vil denne meldingen bli vist like under valget.

en: Booking Form Information
no: Bestillingsskjema informasjon

en: The user will see this as the text option when choosing a payment method.
no: Brukeren vil se dette som teksten alternativ når du velger betalingsmåte.

en: Only if you have not enabled quick pay buttons in your <a href="%s">gateway settings</a>.
no: Bare hvis du ikke har aktivert Quick Pay knapper i <a href="%s"> gateway-innstillinger </a>.

en: Gateway Title
no: Gateway Tittel

en: minutes
no: minutter

en: Delete Bookings Pending Payment
no: Slett bestillinger som venter betaling

en: Whilst paying on PayPal, if a user cancels, they will be redirected to this page.
no: Mens betale på PayPal, hvis en bruker avbryter, vil de bli omdirigert til denne siden.

en: Cancel URL
no: Avbryt URL

en: Once a payment is completed, users will be offered a link to this URL which confirms to the user that a payment is made. If you would to customize the thank you page, create a new page and add the link here. For automatic redirect, you need to turn auto-return on in your PayPal settings.
no: Når en betaling er fullført, vil brukerne bli tilbudt en lenke til denne nettadressen som bekrefter brukeren at en betaling er gjort. Hvis du ønsker å tilpasse takkesiden, lag en ny side og legg lenken her. For automatisk viderekobling, må du deaktivere automatisk retur i dine PayPal-innstillinger.

en: Return URL
no: Retur URL

en: PayPal allows you to select a default language users will see. This is also determined by PayPal which detects the locale of the users browser. The default would be US.
no: PayPal lar deg velge et standardspråk brukere vil se. Dette er også bestemt av PayPal som oppdager landinformasjonen i brukernes nettleser. Standard ville være USA.

en: PayPal Language
no: PayPal Språk

en: Please visit the <a href="%s">documentation</a> for further instructions.
no: Vennligst besøk <a href="%s"> dokumentasjonen </a> for ytterligere instruksjoner.

en: Your return url is %s
no: Din retur URL er %s

en: If you choose to return users to the default Events Manager thank you page after a user has paid on PayPal, you can customize the thank you message here.
no: Hvis du velger å returnere brukere til standard Events Manager takkeside etter at brukeren har betalt på PayPal, kan du tilpasse takkemelding her.

en: Thank You Message
no: Takkemelding

en: If some cases if you allow a free ticket (e.g. pay at gate) as well as paid tickets, this message will be shown and the user will not be redirected to PayPal.
no: I noen tilfeller hvis du tillater en gratis billett (f.eks. betaling ved inngangen) samt for betalte billetter, vil denne meldingen vises og brukeren vil ikke bli omdirigert til PayPal.

en: The message that is shown to a user when a booking is successful whilst being redirected to PayPal for payment.
no: Meldingen som vises til en bruker når en bestilling er vellykket mens man blir omdirigert til PayPal for betaling.

en: Unprocessed payment needs refund
no: Ubehandlet betaling må refunderes

en: To finalize your booking, please click the following button to proceed to PayPal.
no: For å sluttføre din bestilling, kan du klikke følgende knapp for å gå videre til PayPal.

en: Awaiting PayPal Payment
no: Venter på PayPal betaling

en: The message that is shown to a user when a booking with offline payments is successful.
no: Meldingen som vises til en bruker når en bestilling med offline betalinger er vellykket.

en: If you check this as fully paid, and leave the amount paid blank, it will be assumed the full payment has been made.
no: Hvis du sjekker dette som fullt innbetalt, og lar betalt beløp være tomt, vil det antas at full betaling er gjort.

en: Fully Paid
no: Fullt innbetalt

en: Amount Paid
no: Beløp betalt

en: Select a user, or enter a new one below.
no: Velg en bruker, eller angi en ny nedenfor.

en: Add another booking
no: Legg til en ny bestilling

en: Manual booking.
no: Manuell booking.

en: Go back to &quot;%s&quot; bookings
no: Gå tilbake til &quot;%s&quot; bestillinger

en: Please enter a valid payment amount (e.g. 10.00). Use negative numbers to credit a booking.
no: Vennligst skriv inn et gyldig betalingsbeløp (f.eks. 10,00). Bruk negative tall for å kreditere en bestilling.

en: Please enter a valid payment amount. Numbers only, use negative number to credit a booking.
no: Vennligst skriv inn et gyldig betalingsbeløp. Nummere, bruke negative tall for å kreditere en bestilling.

en: Approvals must also be required for all bookings in your <a href="%s">settings</a> for this to work properly.
no: Godkjenninger må også være obligatorisk for alle reservasjoner i dine <a href="%s"> innstillinger </a> for at dette skal fungere skikkelig.

en: Customer Receipt Email Footer
no: Kundemottak Epost Footer

en: Customer Receipt Email Header
no: Kundekvitering e-post emne

en: Email Customer (on success)
no: E-post kunde (ved suksess)

en: This is the username you use to log into your merchant interface.
no: Dette er brukernavnet du bruker til å logge deg på forhandlergrensesnittet.

en: User Login ID
no: Bruker Login ID

en: This string of text needs to match that in your merchant interface settings.
no: Denne tekststreng må matche det i innstillingene dine for forhandlergrensesnittet.

en: Security: MD5 Hash
no: Sikkerhet: MD5 Hash

en: You can use this as your Silent Post URL.
no: Du kan bruke dette som Silent Post URL.

en: Your return url is %s.
no: Din retur url er %s .

en: If you would like to receive notifications from Authorize.net and handle refunds or voided transactions automatically, you need to enable Silent Post URL and provide an MD5 Hash in your merchant interface.
no: Hvis du ønsker å motta meldinger fra Authorize.net og håndtere refusjon eller annullert transaksjoner automatisk, du må aktivere Silent Post URL og gi en MD5 Hash i ditt forhandlergrensesnitt.

en: Payment Notifications
no: Betalings påminnelser

en: Transaction key
no: Transaksjonsnøkkel

en: Please visit <a href="%s">Authorize.net</a> to set up a sandbox account if you would like to test this gateway out. Alternatively, you can use your real account in test mode, which you can set on your Authorize.net control panel.
no: Vennligst besøk <a href="%s"> Authorize.net </a> for å sette opp en sandkasse-konto hvis du ønsker å teste ut denne gatewayen. Alternativt kan du bruke din ekte konto i testmodus, hvilket du kan sette i ditt Authorize.net kontrollpanel.

en: Live
no: Direkte

en: Sandbox
no: Sandkasse

en: Mode
no: Modus

en: Please visit the <a href="%s">documentation</a> for further instructions on setting up Authorize.net with Events Manager.
no: Vennligst besøk <a href="%s"> dokumentasjonen </a> for ytterligere instruksjoner om hvordan du setter opp Authorize.net med Event Manager.

en: %s Options
no: %s Alternativer

en: If some cases if you allow a free ticket (e.g. pay at gate) as well as paid tickets, this message will be shown and the user will not be charged.
no: I noen tilfeller, hvis du tillater en gratis billett (f.eks betaling ved inngangen) samt betalte billetter, vil denne meldingen vises og brukeren vil ikke bli belastet.

en: Success Free Message
no: Suksess Gratis Melding

en: The message that is shown to a user when a booking is successful and payment has been taken.
no: Meldingen som vises til en bruker når en bestilling er vellykket og betaling har blitt tatt.

en: Success Message
no: Melding om vellykket

en: Expiry Date
no: Utløpsdato

en: Credit Card Number
no: Kredittkortnummer

en: Voided
no: Annullert

en: Refunded
no: Refundert

en: Approved email
no: Godkjent epost

en: Reminder subject
no: Påminnelse emne

en: Every day Events Manager automatically checks upcoming events in order to generate emails. You can choose at what time of day to run this check, if your site has a lot of traffic, it may help having this run at times of lower server loads.
no: Hver dag sjekker Events Manager automatisk kommende arrangementer for å generere e-post. Du kan velge på hvilken tid på døgnet denne kontrollen skal kjøres. Hvis nettstedet har mye trafikk, kan det hjelpe å la dette kjøre på tider med lavere belastning på serveren.

en: WP Cron Time
no: WP Cron Tid

en: If using SMTP in your email settings. You can automatically attach an ical file which some email clients (e.g. gmail) will render as an invitation they can add to their calendar.
no: Hvis du bruker SMTP i e-postinnstillingene dine, kan du automatisk legge til en iCal-fil som noen e-postklienter (f.eks gmail) vil gjengi som en invitasjon de kan legge til sin kalender.

en: Attach ical invite?
no: Legg ved ical invitasjon?

en: You can choose to send people attending your event x days before the event starts. Minimum is one day.
no: Du kan velge å sende folk som deltar på ditt arrangement en påminnelse x dager før arrangementet starter. Minimum er en dag.

en: Days before reminder
no: Dager før arrangementet påminnelse sendes

en: <strong>Important!</strong>, you should use SMTP as your email setup if you are sending automated emails in this way for optimal performance. Other methods are not suited to sending mass emails.
no: <strong> Viktig! </strong>. For optimal ytelse bør du bruke SMTP som ditt e-postoppsett hvis du sender automatisert e-post på denne måten. Andre metoder er ikke egnet til å sende masse e-poster.

en: We use <a href="%s">WP Cron</a> for scheduling checks for future events, which relies on site visits to trigger these tasks to run. If you have low levels of site traffic, this may not happen frequently enough, so you may want to consider forcing WP-Cron to run every few minutes. For more information, <a href="%s">read this tutorial</a> on setting up WP Cron.
no: For å sette opp sjekker for kommende arrangementer bruker vi <a href="%s"> WP Cron </a> som er avhengig av besøk for å utløse at disse oppgavene skal kjøres. Hvis du har lave nivåer av trafikk på siden, kan det være dette ikke skje ofte nok. Da kan det være lurt å vurdere å tvinge WP-Cron å kjøre med noen minutters mellomrom. For mer informasjon, <a href="%s"> les denne opplæringen </a> av å sette opp WP Cron.

en: Events Manager can send people that booked a place at your events a reminder email before it starts.
no: Events Manager kan sende folk, som har bestilt en plass på arrangementet, en påminnelses e-post før det starter.

en: Event Email Reminders
no: E-postpåminnelser for arrangementer

en: Enter a number here only, decimals accepted.
no: Skriv bare tall her. Desimaler aksepteres.

en: Discount Amount
no: Rabatt beløp

en: Fixed Amount
no: Fast beløp

en: Percentage
no: Prosentvis

en: Discount Type
no: Rabattype

en: Coupons will not be valid after this date.
no: Kuponger vil ikke være gyldig etter denne datoen.

en: Coupons will only be valid from this date onwards.
no: Kuponger vil bare være gyldig fra og med denne datoen.

en: If set, this coupon will only be valid that many times.
no: Hvis satt, vil denne kupongen bare være gyldig så mange ganger som angitt.

en: Total Coupons
no: Totalt antall kuponger

en: This is the code you give to users for them to use when booking.
no: Dette er koden du gir til brukerne som de kan bruke når de bestiller.

en: If checked, only logged in users will be able to use this coupon.
no: Hvis avmerket, vil kun innloggede brukere kunne bruke denne kupongen.

en: Registered Users Only?
no: Bare registrerte brukere?

en: Edit Coupon
no: Rediger kupong

en: required
no: påkrevd

en: Your coupon hasn't been used yet!
no: Kupongen har ikke blitt brukt ennå!

en: Final Price
no: Endelig pris

en: You are viewing the details of coupon %s - <a href="%s">edit</a>
no: Du ser detaljene i kupongen %s - <a href="%s"> Rediger </a>

en: Coupon Usage History
no: Kupong brukshistorikk

en: coupon
no: kupong

en: No coupons have been inserted yet!
no: Ingen kuponger har blitt satt inn ennå!

en: Unlimited
no: Ubegrenset

en: Uses
no: Bruk

en: Description
no: Beskrivelse

en: Created By
no: Laget av

en: Edit Coupons
no: Rediger kuponger

en: No coupons created yet.
no: Ingen kuponger laget ennå.

en: Coupons selected here will be applied to bookings made for this event.
no: Kuponger valgt her vil bli anvendt på bestillinger gjort for dette arrangementet.

en: Coupon Invalid
no: Kupong ugyldig

en: Coupon Not Found
no: Kupong ikke funnet

en: Coupon Code
no: Kupongkode

en: Coupons Manager
no: Kupongansvarlig

en: Coupons
no: Kuponger

en: Invalid coupon code provided
no: Ugyldig kupongkode angitt

en: Coupon Discount
no: Kupongrabatt

en: Original Total Price
no: Orginal totalpris

en: %s Off
no: %s rabatt

en: Successfully deleted %s
no: Vellykket slettet %s

en: Something went wrong updating your %s.
no: Noe gikk galt under oppdatering av din %s.

en: Successfully saved %s
no: Lagret %s

en: Coupon
no: Kupong

en: Something went wrong saving your %s.
no: Noe gikk galt under lagringen av din %s.

en: %s is required.
no: %s er påkrevd.

en: Code
no: Kode

en: Discount
no: Rabatt

en: Registration fields are only shown to guest visitors by default. You can choose to show these fields and make them editable by logged in user in your <a href="%s">PRO Booking Form Options</a>.
no: Registreringsfeltene vises bare til gjestebesøkende som standard. Du kan velge å vise disse feltene og gjøre dem redigerbare av innlogget bruker i dine <a href="%s"> PRO innstillinger for bestillingsskjema </a>.

en: It is required that you have at least an email and name field so guest users can register.
no: Det kreves at du minst har felt for e-post og navn for at gjestebrukere skal kunne registrere seg.

en: You must include an E-mail field type for booking forms to work. These are used to create the user account and aren't shown to logged in users.
no: Du må inkludere en e-post felttype for at bestillingsskjema skl virke. Disse brukes til å opprette brukerkonto og vises ikke for påloggede brukere.

en: Selected Booking Form
no: Valgt bestillingssjema

en: You can choose to use a custom booking form, or leave as is to use the default booking form.
no: Du kan velge å bruke et egendefinert bestillingsskjema, eller la det stå som det er for å bruke standard bestillingsskjema.

en: Country
no: Land

en: Zip/Post Code
no: Postnummer

en: State/County
no: Fylke

en: City
no: Sted

en: Address
no: Adresse

en: No attendee form selected. Choose a form, or create a new one above.
no: Du har ikke valgt deltakerskjema. Velg et skjema, eller lag et nytt ovenfor.

en: Default Value
no: Standardverdi

en: Are you sure you want to delete this form?
    
     All events using this form will start using the default form automatically.
no: Er du sikker på at du vil slette dette skjemaet?
    
     Alle hendelser som bruker dette skjemaet vil ta i bruk standardskjemaet automatisk.

en: Rename
no: Gi nytt navn

en: You are now editing
no: Nå redigerer du

en: If you don't want to ask for attendee information by default, select None as your booking form and make it the default form.
no: Hvis du ikke ønsker å be om deltakerinformasjon som standard, velger du Ingen som ditt bestillingsskjema og gjør det til standardskjemaet.

en: Add New
no: Legg til ny

en: You are about to make this your default booking form. All events without an existing specifically chosen booking form will use this new default form from now on.
    
     Are you sure you want to do this?
no: Du er i ferd med å gjøre dette til ditt standard bestillingsskjema. Alle hendelser der du ikke har valgt et spesielt bestillingsskjema vil bruke dette nye standardskjemaet fra nå av.
    
     Er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: Make Default
no: Bruk som standard

en: Enable Attendee Forms
no: Aktiver deltagerkjemaer

en: If enabled, this form will be shown and required for every space booked.
no: Hvis aktivert, vil dette skjemaet bli vist, og påkrevd for hver plass som blir bestilt.

en: Attendee Form
no: Deltakerskjema

en: New form created. You are now editing your new form.
no: Nytt skjema er opprettet. Du redigerer nå det nye skjemaet.

en: Form renamed to <em>%s</em>.
no: Skjema omdøpt til <em>%s</em>.

en: Booking Form
no: Bestillingsskjema

en: %s Deleted
no: %s slettet

en: The form <em>%s</em> is now the default booking form. All events without a pre-defined booking form will start using this form from now on.
no: Skjemaet <em>%s</em> er nå standard bestillingsskjema. Alle hendelser uten et forhåndsdefinert bestillingsskjema vil begynne å bruke dette skjemaet fra nå av.

en: Ticket
no: Billett

en: Selected Attendee Form
no: Valgt deltakerskjema

en: A row will be created for each space booked and will automatically include any attendee information associated with that booked ticket.
no: En rad vil bli opprettet for hver bestilt plass og vil automatisk inkludere all deltakerinformasjon knyttet til den bestilte billetten.

en: Split bookings by attendee
no: Splitt bestillinger pr deltaker

en: Exported bookings on %s
no: Eksporterte bestillinger på %s

en: Default
no: Standard

en: Attendee %s
no: Deltaker %s

en: Title
no: Tittel

en: Please wait whilst you are redirected to PayPal to proceed with payment.
no: Vennligst vent mens du blir omdirigert til PayPal for å gå videre med betalingen.

en: Resume Payment
no: Gjenoppta Betaling

en: Add Booking For &quot;%s&quot;
no: Legg til bestilling på &quot;%s&quot;

en: Save Changes
no: Lagre endringer

en: Edit &quot;%s&quot; settings
no: Rediger &quot;%s&quot; innstillinger

en: Insert your Pro Member Key to access automatic updates you can get your membership key from <a href="%s">here</a>.
no: Sett din Pro medlemsnøkkel for å få tilgang til automatiske oppdateringer. Du kan få din medlemsnøkkel <a href="%s"> her </a>.

en: Pro Member Key
no: Pro medlemsnøkkel

en: Pro Membership Key
no: Pro-medlemskap nøkkel

en: Dev Mode active: Just a friendly reminder that you have added %s to your wp-config.php file. Only admins see this message, and it will go away when you remove that line.
no: Dev modus aktiv: Bare en vennlig påminnelse om at du har lagt til %s til din wp-config.php fil. Bare administratorer ser denne meldingen, og det vil gå bort når du fjerner linjen.

en: Phone
no: Telefon

en: Email
no: E-post

en: Name
no: Navn

en: Please fill in the field: %s
no: Vennligst fyll ut feltet: %s

en: hide options
no: skjul alternativer

en: Add booking field
no: Legg til bestillingsfelt

en: This error will show if the captcha is not correct.
no: Denne feilen vil vises dersom captcha ikke er riktig.

en: Required, get your keys <a href="%s">here</a>
no: Påkrevd. Få nøklene dine <a href="%s"> her </a>

en: If the regex above does not match this error will be displayed.
no: Hvis regeluttrykket ovenfor ikke samsvarer, vil denne feilen bli vist.

en: By adding a regex expression, you can limit the possible values a user can input, for example the following only allows numbers:
no: Ved å legge til et regex uttrykk, kan du begrense de mulige verdier en bruker kan gi, for eksempel tillater følgende kun tall:

en: This error will show if this box is not checked.
no: Denne feilen vil vises dersom denne boksen ikke er avmerket.

en: Checked by default?
no: Merket av som standard?

en: This error will show if a value isn't chosen.
no: Denne feilen vil vises dersom en verdi ikke er valgt.

en: Error Message
no: Feilmelding

en: Shown when a default value isn't selected, selected by default.
no: Vises når en standardverdi ikke er valgt, er valgt som standard.

en: Select ...
no: Velg ...

en: Default Text
no: Standard tekst

en: If checked, the first value above will be used.
no: Hvis avmerket, vil den første verdien ovenfor brukes.

en: Use Default?
no: Bruk standard?

en: Available options, one per line.
no: Tilgjengelige alternativer, ett per linje.

en: Options
no: Alternativer

en: options
no: alternativer

en: remove
no: fjern

en: Registration Fields
no: Registreringsfelt

en: Customizable Fields
no: Egendefinerbare felt

en: Select Type
no: Velg type

en: DO NOT change these values if you want to keep your field settings associated with previous booking fields.
no: IKKE endre disse verdiene hvis du vil beholde feltinnstillingene du har tilknyttet tidligere bestillingsfelt.

en: <strong>Important:</strong> When editing this form, to make sure your old booking information is displayed, make sure new field ids correspond with the old ones.
no: <strong>Viktig:</strong> Når du redigerer dette skjemaet, sørg for at nye felt-IDer korresponderer med de gamle for å sikre at din gamle bestillingsinformasjon vises.

en: You can customize the fields shown in your booking forms below.
no: Du kan tilpasse feltene vist i dine bestillingsskjema nedenfor.

en: Booking Form - General Information
no: Bestillingsskjema - Generell informasjon

en: Changes Saved
no: Endringer lagret

en: No
no: Nei

en: Yes
no: Ja

en: By default, when someone pays for a booking, it gets automatically approved once the payment is confirmed. If you would like to manually verify and approve bookings, tick this box.
no: Når noen betaler for en reservasjon, blir den som standard automatisk godkjent når betalingen er bekreftet. Hvis du ønsker å kontrollere og godkjenne bestillinger manuelt, merk denne boksen.

en: Manually approve completed transactions?
no: Manuelt godkjenne fullførte transaksjoner?

en: Provide a hex value color to change the color from the default blue to another color (e.g. #CCAAAA).
no: Gi en hex fargeverdi for å endre fargen fra standard blå til en annen farge (f.eks #CCAAAA).

en: Border Color
no: Kantfarge

en: Add your logo to the PayPal payment page. It's highly recommended you link to a https:// address.
no: Legg til din logo på PayPal betalingssiden. Det er sterkt anbefalt at du lenker til en https:// adresse.

en: PayPal Page Logo
no: Logo på PayPal siden

en: Test Mode (Sandbox)
no: Testmodus (sandkasse)

en: Live Site
no: Live-nettstedet

en: PayPal Mode
no: PayPal-modus

en: Set your currency in the <a href="%s">settings</a> page.
no: Velg valuta i <a href="%s"> Innstillinger </ a>.

en: Paypal Currency
no: Paypal valuta

en: PayPal Email
no: PayPal e-post

en: add booking
no: legg til bestilling

en: Add Booking
no: Legg til bestilling

en: Be aware that by approving a booking awaiting payment, a full payment transaction will be registered against this booking, meaning that it will be considered as paid.
no: Vær oppmerksom på at ved å godkjenne en bestilling som avventer betaling, vil en full betalingstransaksjon bli registrert mot denne bestillingen, noe som betyr at det vil bli ansett som betalt.

en: Delete
no: Slett

en: Comment
no: Kommentar

en: Comments
no: Kommentarer

en: Add Offline Payment
no: Legg til offline betaling

en: Pay Offline
no: Betal offline

en: Booking is now fully paid and confirmed.
no: Bestilling er nå fullt betalt og bekreftet.

en: Payment has been registered.
no: Innbetalingen er registrert.

en: View transactions
no: Vis transaksjoner

en: Inactive
no: Inaktive

en: Activate
no: Aktiver

en: Deactivate
no: Deaktiver

en: Settings
no: Innstillinger

en: Transactions
no: Transaksjoner

en: Active
no: Aktiv

en: Gateway Name
no: Gateway navn

en: Apply
no: Bruk

en: Toggle activation
no: Bytt aktivering

en: Bulk Actions
no: Massehandlinger

en: Edit Gateways
no: Rediger gateways

en: Gateway activation toggled.
no: Gateway aktivering byttet.

en: Gateway not deactivated.
no: Gateway ikke deaktivert.

en: Gateway deactivated.
no: Gateway deaktivert.

en: Gateway not activated.
no: Gateway ikke aktivert.

en: Gateway activated.
no: Gateway aktivert.

en: Gateway not updated.
no: Gateway ikke oppdatert.

en: Gateway updated.
no: Gateway oppdatert.

en: No Transactions
no: Ingen Transaksjoner

en: None
no: Ingen

en: None yet
no: Ingen så langt

en: Notes
no: Merknader

en: Transaction id
no: Transaksjons id

en: Amount
no: Beløp

en: Date
no: Dato

en: User
no: Bruker

en: Event
no: Arrangement

en: Payment Gateways
no: Betalingsløsninger
